Новини:

Станичні Новацькі Юнацькі Старшо Пластунські Сенйорські
   
     

Станичні Новини

Долучення

11/05/2015  
11/04/2015  
04/29/2015  
11/12/2014  

04/23/2013

Дорогі,

Пересилаємо Вам пригадку. ОСТАННЮ ПРИГАДКУ !

Якщо хочете включити знімок когось з Вашої Родини, що відійшов на ВІЧНУ ВАТРУ, у Станичний Альбом з нагоди 100-річчя Пласту, маєте ще останню нагоду, але лиш до 20-го травня 2013 р.

Просимо перевести ' скен ' фотографії та вислати на електронну адресу pilecky@gmail.com або принести фотографію покійного-ної до Культурного Осередку ( 773-489-1339 ) під час урядових годин в канцелярії Енцикльопедії Української Діяспори ( між год. 8:00 - 3:00 ) та передати Діні Заяць.

 
10/20/2012

Увага! Увага!

Наша мета: вписати всіх пластунів та приятелів

Станиці Чікаґо у пропам'ятну та історичну книгу

нашої станиці з нагоди 100-ліття Пласту !

Хоча участь у станичних фото сесіях була численна та

похвальна, однак, через різні причини, таки були пластуни та

приятелі Пласту що дотепер не включились в

цей проєкт !

 

І тому, ми рішили дати всім ще одну

нагоду, тим разом НА БЕНКЕТІ,

скористати з цього привілею.

 

Зарезервуйте ( plastchicagowebmaster@gmail.com ) Вашу

фото сесію під час Бенкету та за 20 дол.

запевніть собі своє заслужене місце в історії нашої Станиці.

Чек в сумі 20 дол., виписаний на Plast Branch 7,

та виповнену реєстраційну форму,

PlastYearbookForm.pdf

вислати заздалегідь на адресу :

Adriana Dekajlo, 7234 W. Myrtle Ave.

Chicago, Ill 60631

 

 
9/25/2012

Найновіші Оголошення про відзначення


View Larger Map

 
09/24/2012

 

Процедура включення фотографій у пропам'ятний альбом, для членів з-поза Чікаґо:

 

1. Одежа Чорна сорочинка (з офіційною відзначкою 100-ліття Пласту, якщо маєте) та пластова хустка, останньої вашої приналежності в Пласті (себто - хустка уладу або куреня )

2. Фото Digital portrait - фотографія на білому тлі (від стану (талі) до голови) - *.jpg формат

3. Вислати фотографію та виповнену форму яка знаходиться на праві стороні, Е-поштою на адресу....

plastchicagowebmaster@gmail.com

4. Чек в сумі 20 дол., виписаний на Plast Branch 7,

вислати на адресу :

Adriana Dekajlo, 7234 W. Myrtle Ave. Chicago, Ill 60631

 

ПРОСИМО ВИСЛАТИ НАЙПІЗНІШЕ ДО 13 ЖОВТНЯ !!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

PlastYearbookForm.pdf

 

01/02/2012

 

12/04/2011

Фотографії

ВИФЛЕЄМСЬКИЙ ВОГОНЬ МИРУ VVM2011.pdf

 

Головна сторінка Вічного Вогню

 

Boy Scout Peace Light page

 

12/04/2011

 
06/13/2011

"Гей пластуни, гей юнаки! Ми діти сонця і весни!"

- автор: ст. пл. Милана Семенюк, Чикаго.

 

Після довгої та холодної зими, як тільки на деревах починають зеленіти листочки і промічники заспаного сонця починають ніжно обігрівати землю, пластуни збираються разом, щоб спільно зустріти весну. Ця традиція сягає багато поколінь назад, напевно аж до перших років заснування Пласту. Адже, між іншим, ми також діти природи. Тому разом із приходом весни у нас просинається інстинктивне бажання пакувати наплічник, брати намет та вирушати у мандри. Недаремно і називаємо нашу зустріч — Святом Весни. Збираємося разом, пригадуємо основні засади життя у природі, зустрічаємо друзів із інших міст, яких небачили протягом року, а найголовніше маємо нагоду сісти біля ватри та разом співати пісень. Адже, нас, українців, де б ми не були, пісня завжди єднає.

 

Цього року з 28 до 30 травня пластуни та пластунки станиці Чикаго не лише провели кілька днів у спілкуванні з природою на своїй оселі у Равнд Лейку (що на півночі від міста), а й запросили гостей із Клівленду та Детройту. Працювали тяжко, розважались — гучно, адже програма Свята була надзвичайно різноманітною і насиченою. Після розтаборування у суботу, зібралися разом та провели врочисте відкриття Свята із молитвою та Пластовим Гімном. Опісля - гайда до спортивних змагань. Цю частину програми вміло підготував старшо-пластунський курінь Чорноморців. Потім хлопці та дівчата демонстрували свої драматичні та мистецькі таланти на Вечорі Самодільності, що його організував осередок УСП станиці Чикаго. Сміялися голосно, та ще голосніше оплескували друзів пластунів. Оголосили переможців та й відразу до танцю. За давною українською традицією, наприкінці дійства хлопці та дівчата стали до кола та й танцювали коломийку. Кожен отримав нагоду показати свої вміння в українському народному танці.

 

У неділю раненько помандрували до Берінгтону, ще одного передмістя Чикаго. Там на всіх чекала команда Barrington Teams Course, що провадить надзвичайно інтенсивним та навчальним курсом завдань, що розвивають провідницькі здібності в учасників. Як тільки розпочали, трапился негода - небо гриміло і дощ стояв стовпом. І хоча буря зачіпила досить велику територію, ми були мабуть у найскладнішому становищі. Адже розділені по командах на різних відрізках курсу, були розкидані по цілому Barrington Park District. Тут у пригоді став один із пластових навиків із життя у природі, а саме — бігом під накриття... Найгіршу частину бурі перечекали там, обідали та співали пісень — аби не падати духом.

 

По поверненню взялися до справ поважних та врочистих, адже на цьому Святі Весни пластуни святкували відкриття Оселі. На протязі багатьох років Оселя Равнд Лейк була власним клаптиком землі, де українська громада та діти могли відпочити на природі та навчитися корисного про неї. Уже кілька років на Оселі велися відновлювальні роботи та відбудова кантини. Цієї весни працю було закінчено і пластуни станиці Чикаго разом із українською громадою вирішили врочисто розпочати цей новий етап у історії Оселі.

 

Відкриття розпочалося із Служби Божої, де були присутні і новаки, і юнаки, і українська громада. Оскільки лив дощ, то ховалися під шатром. Можна сміло сказати, що Ласка Господня врятувала нас від бурі, коли разом із закінченням Служби - закінчився і дощ. Засвітило сонечко і всі радо вибралися з-під шатра.

 

Опісля - врочисто посадили дуба, аби ріс на славу поряд із давніми дубами та липами, що були поседжені тут руками наших батьків та дідів. Ниточкою віршів письменника Романа Завадовича у виконанні юнаків та юначок зв"язалося наше минуле, тепершнє і майбутнє. А дороговказом у довгий та нелегкий шлях стали слова його сина, Станичного Станиці Чикаго - Романа Завадовича.

 

На такій вагомій ноті закінчилася програма відкриття і у піднесенні ми зібралися до спільної ватри. Саме цей день і цей момент організатори обрали для проведення ще однієї надзвичайно важливої церемонії — Пластової Присяги. Складання Присяги є єдиною найважливішою подією у житті кожного пластуна. Після тривалих підготувань та випробувань, ми уже свідомі своєї мети, приступаємо до Присяги, переконані, що віддамо своє життя на працю Богові, Україні та Пласту. Винятковості саме цій церемонії додало те, що під час того, як юнаки здавали Присягу, їм символічно освітлювали шлях смолоскипами юначки, що підійшли до кінця свого юнацького шляху і готувалися до іменування пластунками - вірлицями. Таким чином переплелися дві пластові дороги — та, що лише починається, і та, що підійшля до мети. Разом на струнко говорили Пластовий Обіт, співали Гімн Закарпатських Пластунів, тричі виголосили "СКОБ!" на честь заприсяжених та ще тричі - на честь іменованих. Був час і для привітань від пластових провідників та батьків, для усмішок та навіть для маленької сльози гордості та сентименту. Після таких піднесених моментів наша пісня лунала винятково дзвінко, радісно та довго. Прикінці ми спільно стали до молитви та у колі побажали один одному "Надобраніч!". Традиційно по колу передали "пластову іскру" - потиск руки, яким ділимося як символом єдності у ділі та думці. Так і добіг до кінця наш останній вечір на Святі Весни— у спільному колі та з теплими словами. На понеділок не залишили багато справ, лише більше часу для прощання перед розлукою, що маємо надію буде коротривалою.

 

Перед нами таборове літо, тому будемо мандрувати, таборувати, разом співати та сміятися. Цього року воно буде винятковим — адже готуємося до відзначення 100-ліття Пласту, яке відбудеться напочатку серпня на оселі "Вовча Тропа", що поблизу Нью Йорку. Там, у спільному колі пластунів із Америки та Канади і закінчимо наші літні пригоди. Але це ще попереду, а наразі лише дружньо потискаємо руку своїм подругам та друзям та говоримо "До скорого побачення!".

 

 

 
4/14/2011

Обіжники:

Svyato Vesny Letter Chicago.pdf
Health.pdf
Samodialnosty.pdf
Team Challenge.pdf
Hold Harmless.pdf
 
04/14/2011

 
03/15/2011

 

Дальші Інформації...
1/11/2011

Пластова Різдвяна Свічечка 2011

9-го січня всі пластуни станиці Чікаго, їх батьки та друзі мали змогу побувати на традиційній пластовій акції - "Різдвяній Свічечці". Кожного року пластуни збираються на зустріч, сповнену духом Різдва та затишною родинною атмосферою. "Різдвяна свічечка" одна із тих пластових акції, що поєднує покоління пластунів, від наймолодшого до найстаршого, разом із батьками та друзями, та дає нагоду зустрітися всім, хто вже давно не бачився.

Коріння "Різдвяної свічечки" сягають глибоко, до далеких 1950-их років. Тоді пластуни у діяспорі, розкидані по Америці та Канаді, почали збиратися разом у час, коли на Україні сходила перша зірка і починався Святий Вечір. У спільному колі вони запалювали свої свічечки у пам'ять про рідну сторону, всіх тих, хто віддав своє життя за Батьківщину та думками поєднувалися із усіма українцями, яких недоля розкинула по цілому світу.

 

 

І до сьогодні традиція "Різдвяної Свічечки" не втратила своєї символічності та здатності виступати тим невидимим мостиком,що єднає нас разом, коли по цілому світі українці святкують народження Ісуса Христа.

Цього року програму свята підготував гурток "Проміння", 6-го Куреня УПЮ-нок, і вона складалася із двох частин. У перерві між частинами гості та учасники ділилися просфорою. А по закінченню програми усі отримали прекрасну нагоду почастуватися смачними варениками, борщем та іншими традиційними стравами, що їх із любов'ю приготували батьки.

Розпочалося дійство із символічного запалювання чотирьох свічечок від Вифлеємсього Вогню Миру, що був привезений до пластової станиці Чікаго зусиллями пл. сен. Таїси Бровар та куреня УСП-УПС "Ті, що греблі рвуть".

Традиційно першу свічечку пластуни запалили у пам'ять про всіх, хто відійшов від нас, загинув та потерпів за кращу долю України. Другу свічечку запалили за всіх українців у цілому світі. Третю свічечку запалили за цілу пластову родину, а четверту за усіх, хто в роки Першої та Другої світових війн, Визвольних Змагань, Сталінських репресій і всіх негод, які принесло останнє століття, не падали духом та важкою працею і силою волі закладали підвалини для кращого майбутнього для української нації.

 

 

У другій частині новаки та новачки здивували гостей свята цікавою "Різдвяною казкою", а юнаки та юначки завітали із вішнуваннями - щоб усім добре велося у Новому році!

 

Не обійшлося і без славної української коляди. Під супровід старшого пластуна Юліяна Гайди, учасника Української Капелі Бандуристів ім. Т. Г. Шевченка, і пластуни, і гості колядували як годиться — поки голоси не пропали!

 

Опісля ж приступили до іншої важливої справи — іменувань, підвищень, нагороджень та усіляких інших процедур, якими годиться завершити успішний попередній рік. Отже, пластуни радо прийняли до своєї родини і маленьких українців, що відповіли своїм завданням та стали пластовими новаками. Тричі кричали "Слава" на честь юнацького загону станиці Чікаго, що став переможцем "Орликіади" - щорічного крайового інтелектуально-мистецького пластового змагу. І ще тричі "Слава" на честь вручення пл.сен. Ареті Куріці пластового Ордену Святого Юрія в сріблі.Та ще тричі на честь іменування пл.сен. Романа Салдана Пластуном Сеньйором Довір'я.

 

На такій піднесеній ноті і добігло до завершення цьогорічне свято, закінчилась коляда та відшуміли веселі розмови. Настав час розбігатися своїми стежками. Однак полум'я "Різдвяної Свічечки" залишилось у кожного в серці аж до наступного року. І зігрівшись теплом Вифлеємського Вогню Миру, пластуни поспішали нести радість народження Христа із усмішкою та колядою в українські домівки.

 

Ст. пл. Милана Семенюк

Впорядниця гуртка " Проміння "

 
1/3/2011

Пластова

Різдвяна Свічечка

неділя, 9-го січня 2011 року.

Гурток "Проміння", 6-го куреня УПЮ-ок імени Марка Вовчка, запрошує

пластунів Станиці Чікаґо, батьків та членів Пластприяту

до спільного запалення Різдвяної свічечки

в неділю, 9 січня 2011 р.,

о год.1:00 пополудні у пластовій домівки

(2124 W. Chicago Ave.).

У програмі:

· Традиційне запалення Різдвяних свічечок від Вифлеємського Вогню Миру;

· Різдвяна казка у виконанні новаків;

· Віншування, спільне колядування та ін.

 

"...Українські пластуни у світі,

Не забудьмо рідних полонин,

Зіркою пішлімо їм привіти,

Радісне: "Родився Божий Син!"

 

Українські всі ми щирі діти,

Свічечку Різдвяну запалім,

Буде дружба радісно горіти

В свят-вечірніх іскрах нам усім."

 

 
12/27/2010

Багаторічною традицією пластунів Чікаґо є проведення Пластового Різдвяного Ярмарку. Юнаки та юначки, маленькі новаки, старшi пластуни та пластуни-сеньйори збираються разом, щоб спільними зусиллями провести збір коштів на проведення пластових заходів у наступному році. Цього року, ярмарок відбувся у неділю, 12 грудня у приміщенні Українського Культурного Осередку у Чікаґо. Метою проведення ярмарку є не лише гарно провести час у колі пластової родини, а й спільно з українською громадою підготуватися до Різдвяних свят. Цього року до придбання були запропоновані найрізноманітніші ялинкові прикраси, біжутерія, декоровані у різдвяній тематиці фоторамки, підсвічники, вишивані рушники, записи колядок ( наспівані юнаками із 7-го Куреня УПЮ ім. Івана Чмоли), тощо. До різдвяного столу можна було придбати Дідухи та спеціяльно підготовлений мак для куті.

Цей день видався напрочуд зимовий, але снігова заметіль та холодна погода не перешкодили учасникам та відвідувачам добратися до Осередку. Зaгрітися після далекої дороги дали нагоду тепла розмова та смачні українські страви, підготов-лені батьками пластунів.

До участі у ярмарку приєднались новаки та новачки, юначки із 6-го Куреня УПЮ-ок ім. Марка Вовчка, юнаки із 7-го Куреня УПЮ ім. Івана Чмоли , та старшопластунські курені "Лісові мавки", "Перші стежі", "Ті, що греблі рвуть", "Лісові чорти", " Побратими" й інші. Важливим є те, що всі вироби представлені на ярмарку, пластуни виготовляють спільно, у дружньому колі та кожного року підготування починають завчасу. Пластуни обирають найкращі ідеї до ярмарку та завчасу збираються у пластовій домівці, що розташована на 2124 West Chicago Ave. у Чікаґо, та беруться до вирізання, малювання, ліплення... усі можливі творчі процеси задіяні у підготовленні виробів до ярмарку, та всі працюють із над-хненням, усмішкою та хорошою піснею. Тому все зроблене до ярмарку володіє особливим духом - пластовим духом спільної праці.

Цього року Пластовий ямарок був незвичайним. Адже, крім традиційного спільного збору коштів, пластуни поділилися не лише хорошою розмовою, спільними спогадами, а й чимось надзвичайним - Вифлеємським Вогнем Миру. Акція Вифлеємського Вогню Миру була започаткована у 1988 році австрійською радіостанцією. Цей благодійний вчинок мав на меті передати символічне світло із місця народження Ісуса Христа всім, хто святкує Різдво поза домом. Ця ініціятива відразу ж була підхоплена австрійськими скавтами, і пізніше світовий скавтський рух прийняв розпосвюдження Вифлеємського Вогню на свою відповідальність. До Европи Вифлеємський Вогонь Миру щороку потрапляє літаком із Австрійськими скавтами, а вже звідти він мандрує "скавтською естафетою" до усіх европейських країн. Пластуни України вперше долучилися до акції у 1998 році, коли Вифлеємський Вогонь Миру був переданий польськими гарцерами львівським пластунам на митному переході Рава-Руська.

У 2001 році Вифлеємський Вогонь Миру вперше помандрував до Північної Америки. Дорога була далекою - із Відня, через Париж та Лондон, норвезьким літаком до Мейну та Ню-Йорку. У 2010 році до Чікаґо він потрапив просто із Ню-Йорку, і був переданий пластунам 29 листопада в Українській Католицькій Церкві Непорочного Зачаття у Palatine, IL.

Цього року Пластова станиця Чікаго уже вдруге приймає уасть у передачі Вифлеємського Вогню Миру. Вперше вогонь було передано не лише усім пластунам та українській громаді Чікаґо, а й польським гарцерам та литовським скавтам у Чікаґо.

Через зимову заметіль вогник було принесено до Осередку саме у день проведення Пластового Ярмарку. Тут Пластуни станиці Чікаґо стали до спільного кола і, після наставного слова відповідаючої за передання Вогню нашій Станиці, пл. сен. Таїси Бровар, запалили один одному свічечку, як символ тепла, надії, злагоди та сподівання. Вифлеємський Вогонь Миру з'єднав нашу громаду, кілька поколінь пластунів і символічно усіх нас, українців із далекої Америки, із Батьківщиною.

Милана Семенюк

 
11/17/2010

Пласт Українська Скавтська Організація в ЗСА Станиця Чікаґо запрошує Вас до ласкавої участи в

 

Пластовій Забаві

в суботу, 27 листопада, 2010 року

в залі при церкві Св. Йосифа Обручника 5000 North Cumberland Avenue, Chicago, Illinois

7:30 веч – коктейл, перекуска і тихa ліцитація

9:00 – забава Гратимe Оркестра "Rendezvous"

Вступ:

Перекуска і забава - $50 від особи

Забава - $35 від особи

Просимо зголосити присутність Ані Мазяк до 17 листопада plastovazabava2010@gmail.com або 248-321-8229

 
11/11/2010

З упізненням дійшла до нас вістка якою бажаємо поділитися з членами Станиці Чікаґо, що пл. сен. Борис

 

Люшняк ОХ, колишній Курінний 7-го Куреня УПЮ-ів у Чікаґо, лікар та Контр-Адмірал молодшого ступеня в офіцерському корпусі Служби Охорони Здоров'я США, був підвищений до ранґи двозіркового Контр-Адмірала. Пластові друзі з Чікаґо радіють і з гордістю вітають свого друга, складаючи Йому найщиріші побажання успіхів у майбутньому !

 

 

Повідомлення про підвищення ранґи в Його словах:

I'm happy to announce that I've been appointed to serve as the Deputy Surgeon General of the United States. I'll be transitioning from my current position at the Food and Drug Administration (FDA) over the next few weeks. After 6 1/2 years at FDA, transitions are difficult and I will especially miss my staff, FDA friends, and the unique public health mission. I am honored to be appointed to my new position and am looking forward to my new adventure as Deputy Surgeon General. Part of my duties will be to serve as the Surgeon General's chief advisor and to assist her on implementing the public health priorities for our Nation. In addition I'll be the Chief Operating Officer of the 6400 officers of the US Public Health Service and am excited to be leading this incredible and dedicated cadre of uniformed personnel.

 
07/08/2010

Подяка

Цією дорогою, з великим зворушенням, бажаю висловити свою вдячність і скласти проводові Пластової станиці найщирішу подяку за зорганізування і достойне переведення урочистого вшанування пам’яті загиблих під час табору, 28 червня 1960 р., mothersшістьох юнаків, що їх забрали води ріки Вісконсін. Ними були: Орест Куриляк, Роман Кучма, Ігор Левицький, Орест Нікорович, Юрій Припхан і мій незабутній син Олег. Слово – спомин пластуна сеньйора Романа Завадовича, панахида, яку відслужив о. Мирон Панчук, похід до могил, і складення вінків, а на завершення пластовий круг, в якому сплелися рамена всіх учасників поминок (і їх зібралося біля двох сотень) та пластове надобраніч “Ніч вже йде”, закінчене звуком сурми, були доказом правдивої пластової дружби та гідним вшануванням пам’яті, загиблих 50 років тому, пластунів-юнаків. Щире спасибі.

Вдячна Люба Шеремета

одинока з матерів, що дочекалася цієї сумної річниці

 
06/16/2010 ДОРУЧЕННЯ СТАНИЧНОЇ СТАРШИНИ про відмічення 50-ої річниці трагедії на “Великому Лузі ” Повний Текст
05/25/2010 В залучені Станичний Обіжник ч. 2 у справі Свята Весни 2010. Обіжник ч. 3
05/04/2010 Станична Старшина Пластової Станиці в Чікаґо пересилає повідомлення про звернення Українського Конґресового Комітету Америки в Ілліной, до української громади, взяти участь в НАРОДНОМУ ВІЧУ ПРОТЕСТУ ПРОТИ ДІЇ ЯНУКОВИЧА яке відбудеться в неділю, 9-го травня 2010 року від 1:30 до 2:30 по полудні ПІД БУДИНКОМ ГЕНЕРАЛЬНОГО КОНСУЛЬСТВА УКРАЇНИ В ЧІКАҐО та заохочує усіх пластунів та їхніх родин до участи !

Повний Текст1

Повний Текст2

 

04/23/2010 Інформації про Юнацьке Свято Весни 5/29 - 5/31 2010

обіжник 1

обіжник 2

Back to Top

Новацькі Новини

Долучення

Back to Top

 

Юнацькі Новини

Долучення

12/10/2013
 
11/10/11
 

10/15/2011

 

 

 

 
04/27/2011

 
04/13/2011

Форма Замовлення
2/3/2011
 
1/21/2011

Що року, Пластова Станиця Чікаґо влаштовує Ярмарок в Українському Культурному Осередку. Новацтво та юнацтво, при допомозі виховників, майструють різні ручні роботи і продають свої вироби підчас Ярмарку. "Фото-есей" пл роз Ганусі Орленд.

Фото-есей
05/13/2010

Гурток Боярині, з допомогою подруги Ані Мазяк, заплянував курінний табір для всіх юначок 6-го куреня.

обіжник 1
05/06/2010

Частина пластових зайнять є прогульки і нам юнакам особливо такі зайнятя подобаються. Наш друг називається Марко Іваник і він завжди старається нас, щось навчити з пластового і товариського життя. Цим разом він нам заплянував прогульку. До помочі, щоб здійснити наше бажання приступили наші батьки, які були нашими водіями, вони нас везли там і назад. В день Гамана – “Halloween”, 31 жовтня 2009 року, чікаґський пластовий юнацький гурток Пірани поїхали на прогульку до “Pinstripes”, де ми грали “bowling” (гра в кулі). До товариства ми запросили гурток юначок. Для нас це була дуже приємна товариська зустріч, ми сміялися, змагалися, говорили, їли піцу і пили соду. Я вже точно не пригадую вислід гри, хтось із Піранів виграв, але це не було таким важним для нас, нас більше цікавило те , що ми мали приємність і дружньо провели День Гамана. Я дуже радо знову поїду на таку прогульку.

Адріян Ткачук

 

Back to Top

Старшо Пластунські Новини

Долучення

Back to Top

 

Сенйорські Новини

Долучення

11/28/2010
 
05/05/2010

8 травня в 11:45 год рано відбуватимуться сходини Осередку Пластунів Сеньйорів Чікаґо. Будемо вислвілювати фільм про життя Соломії Крушельницької а також товариська зустріч. Будемо мати каву і солодке. Якщо хтось би хотів щось принести щоби поділитися, то будь ласка. Пригадаю що після сходини відбудеться Загальнa Збірка Станиці (1:30 ) на святкування св. Юрія. Однострої обовязкові.

 

 

Back to Top